Így jachtoznak Mészárosék – fotók
Miközben újabb monacói képek láttak napvilágot a milliárdos gázszerelőről és feleségéről, Várkonyi Andreáról, a Rose d’Or már Saint-Tropezen is túl jár.
Miközben újabb monacói képek láttak napvilágot a milliárdos gázszerelőről és feleségéről, Várkonyi Andreáról, a Rose d’Or már Saint-Tropezen is túl jár.
Cannes-ból arrafelé vették az irányt szombat délután.
Hogyan alakult ki Orbán Viktor legyőzhetetlen és messianisztikus vezetői imázsa? Miként ejtette foglyul egy szűk politikai elit a gazdaságot, a bankrendszert, a médiát és az államot? Miért lehet sikeres taktika a politikai kereszténység, az ellenségképgyártás és a hintapolitika? Milyen külföldi minták, példaképek és szakértőgárda áll a populista propagandagépezet mögött? Szelényi Zsuzsanna, aki a Fidesz első országgyűlési frakciójában ülve tevékenyen részt vett a rendszerváltás alakításában, majd a jobboldali fordulat miatt kilépett a pártból, ezeket a kérdéseket elemzi a Szétzilált ország című könyvben. A kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki. Ez sorozatunk utolsó része.
A fesztivál vörös szőnyegét nélkülözni kénytelenek az utasok, de így marad elég látnivaló.
A lízingkonstrukció nem szokatlan a jachtos világban: Konsztantyin Sztrukov orosz oligarcha például az UniCredit lízingcége mögé rejtette a saját jachtját, több hónapos kutatómunka kellett hozzá, hogy orosz oknyomozók lebuktassák. A Rose d’Or tulajdonosa viszont egy Mészáros-cég, amely a „köznépnek" nem is nyújt ilyen konstrukciót. De miért lízingel egy szupergazdag?
A 62 méteres Rose d’Or-on ezúttal nem szisszent a dobozos jegeskávé, magányosan állt a monacói kikötőben, amikor egy olvasónk lefotózta.
Az nem világos, hogy az ország egyik leggazdagabb embere és családja milyen konstrukcióban tartózkodott a fedélzeten.
A kormány szerint az volt a valódi hiba, hogy egyáltalán kikerült, hogyan próbálja rejtegetni a vagyonát a NER.
Fehér Lada Niva, komoly befolyás az Urál mellett, bányák szerte Oroszországban: ő Konsztantyin Sztrukov, a Rose d’Or nevű luxushajó tulajdonosaként emlegetett oligarcha, aki annak ellenére az egyik legnagyobb orosz üzletember, hogy volt, amikor még Vlagyimir Putyin is haragudott rá.
Az ősfideszesnek tekinthető dokumentumfilmes azt követően ment nagyot az országos médiában, hogy egy belső köröstől szokatlan hangnemben beszélt Tusványoson a „Lölő-jelenségről.”
Mészáros Lőrincék nem csak jachtoznak, ugyanez a rongyrázó, parvenü senkiség tombol minden másban, csak arról nincs videó. Széchenyi ebbe a nemzetbe ölte a pénzét. Hogy legyen itt tudós társaság, haza meg haladás. Mi tagadás, jobban járt volna, ha vesz egy hajót, és világgá megy vele. Vélemény.
Magyarország leggazdagabb emberének stábja megkerülte a Rose d’Or tulajdonosi hátterére vonatkozó kérdésünket.
A Superyachtfan nevű hajós szakmai portál szerint egy olyan orosz bányamilliárdosé a fedélzeten Mészáros Lőrincékkel lefotózott Rose d’Or nevű hajó, aki a Balkánon aktív ingatlanbefektető, és akinek egyébként van egy másik Sanlorenzo gyártmányú jachtja is. A 62 méteres hajó a harmadik, egyben az eddigi legnagyobb jacht, amit a NER szűk elitje használ az elmúlt években.
Mészáros Lőrinc felesége kommentálta a róluk készült fotókat.
A Rose d’Or nevű hajó olyan nagy, hogy vannak olyan tengeri kikötők, ahova be sem fér.
A 114 szobás komplexumot most a Peter’s Consulting Kft. vette meg.
Intenzív térfoglalásba kezdett Mészáros Lőrinc a horvát piacon. Ez nem is lenne baj, ha csak a saját pénzéből, s nem közpénzből "fektetne ki".
Forintra annyit kért a most nyertesnek kihirdetett biztosító a rendvédelmi dolgozók élet- és balesetbiztosításáért, mint az előző tenderen, ami azért lett eredménytelen, mert nem volt elég pénze a belügyi tárcának. Így némi sunnyogás és egy barkácsmegoldás elvetése után Mészáros Lőrinc-közeli biztosítása lesz 77 ezer embernek, köztük rendőröknek, tűzoltóknak.
Már csak 18,7 milliárd forint hiányozna hozzá.